Genetik Tasarım


Genetik Tasarım

Varyant kütüphaneleri yeni antikor keşfinde binlerce protein varyantından etkili ve verimli olan antikorların seçilimi, affinite maturasyonunda ve enzim mühendisliğinde kullanılır. Farklı varyantları içeren genleri sentezleyen Sentegen firması hızlı ilaç ve enzim geliştirilmesine yardımcı olur.

Varyant Kütüphane Dizaynı: Varyant kütüphaneleri ile pek çok alternatifi bir arada çalışabilirsiniz.

Kodon Optimizasyonu: Aminoasit dizilimini değiştirmeden host hücrenin veya organizmanın tercih ettiği tRNA‘lara göre genlerinizin dizilerini optimize ederek ekspresyon seviyelerinizi artırabiliriz.

Ar-Ge kapsamında Sentegen kendi vektörlerini geliştirme çalışmalarını sürdürmektedir. Bu kapsamda prokaryotik ve ökaryotik sistemlere uygun, canlıya özel, kopya sayısı kullanıcı tercihlerine göre değişebilen, gen klonlamaya veya protein üretimi ve saflaştırmaya uygun vektör tasarımı ve sentezi hizmeti vermekteyiz. Aşağıda bu hizmet kapsamında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz:

Memeli ekspresyon sistemlerinde genlerin indüklenebilir ve konstitütif ifadesi ve susturulması (shRNA) için vektör tasarımı ve oluşturulması.

CRISPR / Cas9 sistemi için gen nakavt ve genom düzenleme için tasarımlar.

Prokaryotik sistemler için ekspresyon ve klonlama vektörü tasarımı ve oluşturulması.

Genlerin kararlı ifadesi ve susturulması (shRNA) için lentiviral ve retroviral sistemleri kullanarak vektör dizaynı ve oluşturulması.