Klonlama HizmetleriKlonlama Hizmetleri
Klonlama hizmetimiz kapsamında kullanıcının istediği DNA bölgesini istenilen vektöre klonlayabilmekteyiz. Bu klonlama işlemleri TA klonlama, sticky-end klonlama, blunt-end olabilmektedir. Klonlanacak DNA bölgesini kullanıcı kendi sağlayabildiği gibi bizden de kaynaktan çoğaltmamızı talep edebilir ya da sentetik gen olarak da Sentegen’e ürettirebilir.

Ayrıca klonlamanın yapılacağı vektörü de kullanıcı kendisi sağlayabileceği gibi bizim de ticari olarak edinmemizi talep edebilir. Stoğumuzda bulunan vektör tablosu şu şekildedir.

LITMUS 28i Vector Klonlama vektörü
pBR322 Klonlama vektörü
pCLIPf Klonlama vektörü
pUC18 Klonlama vektörü
pUC57 Klonlama vektörü
pET22 Ekspresyon vektörü
pQE30 Ekspresyon vektörü

Kodon Optimizasyonu
Protein ifadesini arttırmak için kodon optimizasyonunun önemli bir yerinin olduğu biliyoruz. Bu sebeple, seçilecek en uygun kodonları belirleyip en yüksek verimle protein ifadesini sağlamaya yarayan ‘kodon optimizasyonu’ adlı bir uygulama geliştirdik. http://app.sentegen.com/

Uygulamamızı kullanmanız sayesinde yalnızca protein ifadenizi en yüksek verime taşımıyorsunuz aynı zamanda zamandan ve paradan kazanç sağlayabiliyorsunuz. Dahası, kısa zamanda anlamlı sonuçlara ulaşabiliyorsunuz. Farklı genlerin aynı proteini farklı düzeylerde ekspres ettiğini göz önünüze aldığımızda kodon dizisini değiştirerek geninizin ifade olma olasılığını da kuvvetlendiriyoruz. Ücretsiz kodon optimizasyonu servisimizle sizlere en iyi hizmeti sunmayı amaçlıyoruz. Deneyimli takımımız ile bu konuda oldukça iddialıyız. İhtiyacınız hangi miktarda olursa olsun rekombinant proteinleriniz için lütfen bize ulaşın.

Vektör Tasarımı


Ar-Ge kapsamında Sentegen kendi vektörlerini geliştirme çalışmalarını sürdürmektedir. Bu kapsamda prokaryotik ve ökaryotik sistemlere uygun, canlıya özel, kopya sayısı kullanıcı tercihlerine göre değişebilen, gen klonlamaya veya protein üretimi ve saflaştırmaya uygun vektör tasarımı ve sentezi hizmeti vermekteyiz. Aşağıda bu hizmet kapsamında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz:


Vektör Tasarım hizmeti
  • Memeli ekspresyon sistemlerinde genlerin indüklenebilir ve konstitütif ifadesi ve susturulması (shRNA) için vektör tasarımı ve oluşturulması.
  • CRISPR / Cas9 sistemi için gen nakavt ve genom düzenleme için tasarımlar.
  • Prokaryotik sistemler için ekspresyon ve klonlama vektörü tasarımı ve oluşturulması.
  • Genlerin kararlı ifadesi ve susturulması (shRNA) için lentiviral ve retroviral sistemleri kullanarak vektör dizaynı ve oluşturulması.

Ekspresyon Vektörüne Klonlama