Gen Blokları


Gen Blokları

Sentegen olarak sizlerin ihtiyacına yönelik gen bloğu sentezi de yapmaktayız. Gen blokları çift sarmallı olup, uzunluğu 1000 bp’e kadar çıkabilen boyutları jel elektroforez ya da bioanalyzer ile doğrulanmış, kalite kontrolleri sanger ya da yeni nesil dizleme ile yapılmış genomik parçalardır. Bu bloklar gen yapılanması ve modifikasyonları için uygundur. Bu ürün, sentetik biyolojinin herhangi bir laboratuvarda kullanabilmesi için çalışmaları daha kolay ve daha elverişli hale getirdi.

Gen blokları aynen sentetik genler gibi üretilir ancak sekanslama ile bir doğrulama yapılmaz. Sizlere klonlanmaya hazır PCR ürünü olarak teslim edilir. Gen bloğu ürünümüzü kullanarak kendi istediğiniz varyantlara istediğiniz koşullarda sahip olabilirsiniz. Örneğin protein ekspresyonunu veya aktivitesini optimize etmek istiyorsunuz ancak hangi mutasyonları yapmanız gerektiğini bilmiyorsunuz. Sentegen gen blokları ile bu arayışa gerek kalmadan bir sürü varyant içinden istediğinizi seçebilir ve sonuçlara çok daha hızlı varabilirsiniz. Parçaların uzunluğu farketmez, yüksek GC miktarı sorun değildir. Sadece 1000bp'den küçük genler için önerilir.

İki servisimiz için de kodon optimizasyonu ekstra bir ücret istemeden yapılır. Optimizasyon yapılmasını istediğiniz konak canlıyı belirlemeniz yeterli.

Siparişlerinizde ortalama 2 ile 3 hafta arasında size dönüş yapılır. Sipariş edilen dizinin kompleksliğine göre bu süre uzayabilir. Sentez siparişi vermeden dizi hakkında bizi bilgilendirin biz de size ortalama bir süre bildirelim.


SenteBlok™ Fragment Sentezi Fiyat (€) Ortalama Geri dönüş süresi1 Sekans Doğrulama Miktar
S (125 - 250 bp) 99 € 10 gün Opsiyonel 1µg
M (251 - 500 bp) 129 € 10 gün Opsiyonel 1µg
L (501 - 750 bp) 159 € 15 gün Opsiyonel 1µg
L (751 - 1000 bp) 239 € 15 gün Opsiyonel 1µg
L (1001 - 1250 bp) 299 €   Opsiyonel 1µg
L (1251 - 1500 bp) 349 €   Opsiyonel 1µg
L (1501 - 1750 bp) 429 €   Opsiyonel 1µg
L (1751 - 2000 bp) 499 €   Opsiyonel 1µg
Sanger ile Sekans Doğrulama 14 €      
NGS ile Sekans Doğrulama 20 €      
 • 1Geri dönüş süreleri ortalama değerlerdir. Belirtilen koşulları sağlamayan diziler geri dönüş süresini uzatabilir. Tatil ve haftasonu günleri dahil değildir.
Yukarıdaki bilgiler şu koşullarda geçerlidir
 • GC yüzdesi %40 ile % 55 arası
 • Homopolimer dizileri 15 bazı geçmeyen
 • Tekrar dizileri 12bp yi geçmeyen
 • Kritik ikincil yapı göstermeyen

 • Gen blokları RT-PCR için intörnal kontrol, varyant kütüphaneleri, Crispr-Cas9 genom düzenleme gibi pekçok alanda kullanılmaktadır.
 • Birden fazla gen bloğunu sentetik biyoloji yöntemleri yardımıyla birleştirilerek büyük gen yapıları oluşturulabilir.
 • Çok amaçlı kullanılabilen gen blokları hemen hemen her 2 kb’lık yapıları oluşturmak için kolay ve güvenilir şekilde kullanılabilir.
 • Ayrıca ürettiğimiz gen blokları, Hi-Fi assemby yöntemi, blunt-end veya cohesive-end klonlama protokolleride dâhil olmak üzere birçok yayınlanan klonlama yöntemleri ile uyumludur.
 • Sentetik biyolojiyi her laboratuvara ulaştırabilmek için, gen bloklarının fiyatları diğer sentetik gen yapılarından daha uygun fiyatlara sahip olabilirsiniz.
 • Sentezlenmiş gen blokları agarose jel ile arıtılmış, çift zincirli ve fosforile olmamıştır. Dizi yeni nesil sekanslamayla kontrol edilmiştir. Klonlamaya hazır, gen varyant havuzu veya kütüphane oluşturmak için uygundur.